Język:

 Polecamy

Mit pieniądza

Premiera książki
Świat realny wobec iluzji polityki pieniężnej
Książka opisuje globalny kryzys finansowy.  Prof. Andrzej Sopoćko próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego stagnacja gospodarcza rozwiniętych gospodarek sięga  poza system finansowy. Jego zdaniem rozwiązania, które wydawały się niedawno jedyne i ostateczne, zawiodły. Pora więc szukać nowych modeli oraz przyjrzeć się bliżej paradygmatom, które wydają się niewzruszalne.

więcej >

Zarządzanie przez wartości

Premiera książki
Jak sprawić, by osobiste wartości pomagały osiągać nadzwyczajne wyniki?
Książka Kena Blencharda to klasyczna przypowieść o tym, że prawdziwy sukces mogą osiągnąć jedyne te osoby, które konsekwentnie i bez wyjątków stosują zawsze przyjęty przez siebie system wartości. Doświadczenia pokazują, że firmy, które są najsilniejszymi graczami na rynku potrafią zorganizować cały zespół wokół celu, jakim są wspólne, wcześniej wyznaczone wartości. Autor w swojej książce uczy jak etyczne zarządzanie wprowadzić w praktyce.

więcej >

Menedżer Samuraj

Premiera książki
Intuicja jako klucz do sukcesu
Autor zauważa, że wiele inspiracji w zarządzaniu możemy czerpać z tradycji japońskich samurajów, którzy w doskonały sposób posługiwali się intuicją. System ich wartości, którego filarami były: honor, szacunek, odwaga, zdecydowanie i uprzejmość, zapewniał im najwyższy status społeczny. Książka sugeruje, że należy wdrożyć tę filozofię do naszych codziennych zadań. Dzięki temu uda nam się odnieść sukces zawodowy.

więcej >

Rozwój osobisty

Premiera książki
Potrzeba, presja czy uzależnienie?
Ta książka ma pomóc w mądrym wytyczeniu własnej ścieżki rozwoju. Żyjemy w epoce, w której wszyscy chcą doskonalić swoje mocne strony i uzupełniać braki. Ten pozytywny trend ma jednak pewne skutki uboczne. W branży rozwojowej nagle zaczęło działać wielu ludzi bez doświadczenia, a poza tym niezwykle trudno znaleźć coś konkretnego dla siebie i uczciwie ocenić wartość szkolenia. Autor książki podsuwa obiektywne, naukowe narzędzia oceny wydarzeń rozwojowych.

więcej >

Niezwykłe początki znanych firm

Premiera książki
Narodziny gigantów kapitalizmu
Popularnonaukowa pozycja z dziedziny historii gospodarczej, opisująca początki międzynarodowych gigantów. Autor prezentuje zarówno aspekt technologiczny, sylwetki przedsiębiorców, strategie marketingowe jak i historyczne uwarunkowania. W rezultacie otrzymujemy solidny kawałek historii XIX-wiecznego kapitalizmu, cechującego się gwałtownym rozwojem technologicznym. Jednocześnie zmagania i nieustępliwość twórców przyszłych imperiów mogą być bogatym źródłem inspiracji.

więcej >

Królowie innowacji w usługach finansowych

Premiera książki
Innowacyjne usługi
Innowacyjność gospodarcza bezsprzecznie znajduje się w centrum współczesnych debat ekonomicznych. Znany polski ekonomista – Krzysztof Rybiński przedstawia zaskakujący obraz innowacyjności w dziedzinie usług finansowych: wbrew obiegowym opiniom prymat wiodą tu podmioty z rynków wschodzących, w tym także z Polski. Autor stawia sobie za cel wyjaśnienie paradoksu – dlaczego w ogólnie mało innowacyjnej gospodarce ukształtowały się wyspy sukcesu, pod tym względem. Za materiał badawczy służą m.in. wywiady z liderami tego segmentu rynku.

więcej >

Mobile dla menedżerów

Premiera książki
Jak tworzyć dobre produkty mobilne?
Autor stworzył wyjątkowy poradnik dla wszystkich, którzy dostali za zadanie zrobienia przez ich firmę pierwszego kroku w świecie mobile. "Mobile dla menedżerów" to pierwsza książka przekrojowo wyjaśniająca tworzenie mobilnej strategii. Publikacja dedykowana jest nie tylko osobom związanym ze start-upami, inwestorom czy studentom, którzy przygotowują się do wejścia na rynek pracy, ale także każdemu zainteresowanemu tematyką mobile.

więcej >

Potęga NIE

Premiera książki
Jak mówić nie?
Autorzy książki uczą jak mówić "nie" i asertywnie dziękować za złe propozycje i czasochłonne zobowiązania. Według autorów każde "tak" buduje wokół nas swoją klatkę, która może zacząć nas ograniczać i przeszkadzać na normalnie funkcjonować. W dzisiejszym świecie bardzo łatwo jest wpaść w lawinę zobowiązań, dlatego też warto szybko zareagować i dowiedzieć się jak wypowiedziane w porę słowo "nie" pomoże Ci zaoszczędzić czas oraz szybko uwolnić się od kłopotów.

więcej >

Nowy Jednominutowy Menedżer

Premiera książki i audiobooka
Nowe wydanie bestsellera
Klasyk literatury biznesowej w nowym wydaniu. Autorzy postanowili zaktualizować tekst i przystosować go do dzisiejszych realiów, w których od pracowników oczekuje się coraz lepszych wyników przy coraz niższym nakładzie zasobów. Książka ma pomóc współczesnemu menedżerowi odnieść sukces i obrać odpowiednią metodę zarządzania. W książce znajdziemy trzy praktyczne metody przewodzenia innym - Jednominutowe Cele, Jednominutowe Pochwały oraz Jednominutowe Przekierowania. Książka jest dostępna także jako audiobook.

więcej >

Start up: Postaw wszystko na jedną firmę

Premiera książki
Jak wprowadzić w życie nowy pomysł?
Książka dedykowana jest osobom, które mają pomysł na innowacyjny biznes, ale nie wiedzą jak go wdrożyć. Autorka stara się przedstawić czytelnikowi zasady, które musi wdrożyć do swojego życia, aby z powodzeniem poprowadzić nową firmę. Książka przede wszystkim stara się uzmysłowić przedsiębiorcom, że tylko pełne poświęcenie i tytułowe postawienie wszystkiego na jedną firmę pozwoli nam odnieść sukces.

więcej >

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności