Język:

ARCHIWUM

Kwartalnik THINKTANK ukazuje się od lata 2009 r. w nakładzie 5 tys. egz.  W czterech działach: Trendy, Firma, Państwo i Lider prezentuje nowe idee dotyczące rozwoju oraz inspirujące i sprawdzone narzędzia zarządzania. Na łamach magazynu THINKTANK publikują wyłącznie praktycy i eksperci w swoich dziedzinach. Magazyn jest dostępny w prenumeracie oraz jako element pakietu THINKTANK SOCIETY.

LIDER

Trudne czasy kształtują charakter, ale nie wszyscy potrafimy czerpać z doświadczeń. Jak skutecznie wzmocnić dobre nawyki i pozbyć się złych – radzi psycholog Jacek Jakubowski.

Sławomir Petelicki: Jeżeli ktoś czuje się na szczycie organizacji samotny, w ogóle nie powinien się tam znaleźć – uważa twórca i dowódca wojskowej jednostki specjalnej GROM.

Moment tworzy lidera. O dwóch najważniejszych i zarazem najtrudniejszych chwilach, które ukształtowały go jako przywódcę opowiada Mariusz Grendowicz, prezes BRE Banku.

Co jest źródłem inspiracji dla najpopularniejszego samorządowca w Polsce, prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka?

Stań na głowie, żeby stanąć na nogach. Jacek Paszkowski, ekspert metody Feldenkraisa tłumaczy jak się ruszać, by lepiej panować nad sobą.

Obiektyw. Z badań wynika, że Polacy są najbardziej zestresowanym narodem. Jak wziąć głęboki oddech?

IDEE

Eliyahu Goldratt, twórca teorii ograniczeń, pisze o trzech zasadach dobrej strategii w jednej z najpopularniejszych i przełomowych powieści biznesowych Cel II: To nie przypadek. Polecamy jako lekturę na lato.

Leader’s Digest: Sieć myśli w sieci, czyli co prezesi, ekonomiści i wpływowe postaci światowej gospodarki myślą, a później piszą na swoich blogach.

FIRMA

Konsumenci stali się ostrożniejsi. Jak przekonać ich dziś do zakupów radzi Tadeusz Żórawski, doświadczony marketer i prezes domu mediowego Universal McCann.

Jeremi Mordasewicz: To nie chwilowe załamanie, ale powrót do normalności. Kryzys zmieni nasze postrzeganie świata na zawsze, a nie tylko na najbliższy rok.

Korepetycje z sytuacji podbramkowych. Igor Chalupec, Wojciech Kruk i Cezary Stypułkowski mówią, czego nauczyły ich trudne sytuacje.

Róbert Braun: Ekspert CSR wyjaśnia, dlaczego organizacja musi dziś bardziej, a nie mniej dbać o odpowiedzialność przed interesariuszami.

Sztuka rozstania: O strategii zwalniania pracowników pisze Piotr Piasecki, ekspert zarządzania zmianą i prezes Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.

Employer branding – dobra marka pracodawcy przyciąga do firmy odpowiednich pracowników. Jak ją zbudować, wyjaśniają Joanna Chylewska i Alicja Hendler.

George Polk: zmiany klimatyczne to nie tylko zagrożenia, ale wielka szansa dla biznesu – pisze ekspert w obszarze zielonych technologii, szef European Climate Foundation.

Będziemy bardziej pewni siebie, pracodawcy docenią współpracę – to wizja Polski za 20 lat Marty Kowalskiej-Marrodán, szefowej polskiego oddziału Egon Zehnder International.

PAŃSTWO

Administracja 2.0: wykorzystanie potencjału obywateli i otwarcie dostępu do zasobów informacji publicznej może wywołać prawdziwą rewolucję w państwie – pisze Edwin Bendyk.

Steve Ballmer: Najważniejsze pytanie, przed którym staną nie tylko firmy, ale i administracja, brzmi: co jeszcze technologia może zrobić dla człowieka – uważa CEO Microsoftu.

Centra innowacyjności pomagają administracji wypracowywać nowe rozwiązania. Tomasz Rudolf i Sergiusz Sawin z Innovatiki piszą, jak wykorzystać zagraniczne doświadczenia w stymulowaniu pomysłowości w państwie.

Joseph S. Nye: musimy współpracować, aby pobudzić gospodarki naszych krajów. W przeciwnym razie proces globalizacji pokaże swe najgorsze oblicze – argumentuje profesor Harvardu.

Źle napisana ustawa to kłopot dla obywateli, ale i dla jej twórców. Najważniejsze błędy, jakie popełniają legislatorzy, krok po kroku wyjaśniają Marcin Matczak i Tomasz Zalasiński, prawnicy kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

Izabela Jaruga-Nowacka: musimy wprowadzić parytet płci. Polski nie stać na niewykorzystanie potencjału kobiet, przekonuje działaczka na rzecz praw kobiet i posłanka na Sejm.

Polacy pracują za krótko, żeby się szybko rozwijać i za szybko przechodzą na emeryturę. Jak dokończyć reformę emerytalną – piszą Wiktor Wojciechowski i Piotr Pękała, ekonomiści Forum Obywatelskiego Rozwoju.

TEMAT NUMERU

Pieniądze z UE: realna szansa na gotówkę dla gospodarki i firm. W trudnych czasach fundusze unijne są ważnym źródłem finansowania rozwoju. Prof. Danuta Hübner, komisarz Unii Europejskiej pisze, że musimy natychmiast usprawnić obsługę unijnych środków i wydać znaczną ich część na zielone technologie.

Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z PKPP Lewiatan formułuje 12 rekomendacji, jak przyspieszyć wydawanie unijnych euro w Polsce. Dla firm zainteresowanych dotacjami: mapa wsparcia z UE, która pozwala zorientować się, po jakie pieniądze warto sięgnąć.

Kontrapunkt:
Czasy wymagają silnego i zdecydowanego przywództwa. Jak skutecznie przeprowadzić firmę przez zmiany, dyskutują praktycy, którzy zmierzyli się z tym wyzwaniem: Piotr Czarnecki (Raiffeisen Bank Polska) i Borys Stokalski (Infovide-Matrix).

Archiwum

NR 01
NR 02
NR 03
NR 04
NR 05
NR 06
NR 07
NR 08
NR 09
NR 10
NR 11
NR 12
NR 13
NR 14
NR 15
NR 16
NR 17
NR 18
NR 19
NR 20
NR 21
NR 22-23
NR 24
NR 25
NR 26
NR 27
NR 28
NR 29
NR 30

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności