Język:

CENTRUM INFORMACJI

Dziennik Zachodni

07.11.2014 r.

Europa przyszłości musi być "smart" - wdrażać projekty nowatorskie, doprowadzające do zmian rozwojowych i strukturalnych, a nie utrwalania tego, co było.

Inwestycje infrastrukturalne są ważne - dzięki dobrej komunikacji rozwija się nie tylko biznes krajowy, ale i inwestycje zagraniczne, a Polska zyskuje na rosnącym eksporcie i ruchu międzynarodowym przez nasz kraj.

Więcej

 

Polskie Radio

15.08.2014 r.

UE wzywa Rosję do zaprzestania wrogich działań na ukraińskiej granicy.

Unia Europejska chce, by Rosja "bezzwłocznie zaprzestała stosowania wrogich działań wszelkiego rodzaju" na granicy z Ukrainą. Takie stanowisko wyrazili zgromadzeni w Brukseli ministrowie spraw zagranicznych państw Wspólnoty.

Więcej

Dziennik Gazeta Prawna

19.05.2014 r.

Giełda potrzebuje obniżki opłat i prywatyzacji.

GPW, będąc częścią infrastruktury i jednocześnie spółką publiczną, powinna pozycjonować się jako spółka infrastrukturalna będąca dla swoich akcjonariuszy celem długookresowego, stabilnego inwestowania. Model biznesowy instytucji infrastrukturalnej stwarza przestrzeń do racjonalnego obniżenia rentowności i zwiększania konkurencyjności GPW poprzez m.in. redukcję opłat, zwłaszcza transakcyjnych - pisze w Dzienniku Gazecie Prawnej Lidia Adamska, członek Rady Ekspertów THINKTANK.

Więcej

Polskie Radio

14.05.2014 r.

Jako naród jesteśmy dość innowacyjni. Gorzej z tworzeniem warunków do innowacyjności na poziomie firm i na poziomie państwa

Stoi przed nami trudne wyzwanie stworzenia warunków do wzrostu innowacji. Nie da się go osiągnąć przez prostą współpracę nauki z biznesem. Konieczne jest stworzenie przestrzeni, w której osoby z pomysłami mogą podejmować ryzyko nowych przedsięwzięć. Paweł Rabiej, partner zarządający THINKTANK, mówił w Polskim Radiu o polskiej innowacyjności.

Więcej

Radio TOK FM

08.05.2014 r.

Europa potrzebuje wizji - przywódców, nie urzędników.

Unia Europejska jest zbyt duża, by mieć nadzieję, że uda się uniknąć integracji w dwóch prędkościach. Polska ma szansę być pomostem między jądrem Unii a państwami peryferyjnymi. Dr Małgorzata Bonikowska, partner zarządający THINKTANK, mówiła w audycji "Salon - Teraz Solska!" w radiu TOK FM o przyszłości Unii Europejskiej w kontekście zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Więcej

Polskie Radio

07.05.2014 r.

Głos Japonii jest bardzo ważny - to trzecia potęga gospodarcza świata.

Spojrzenie Japonii na Rosję jest bardzo ważne. Japonia jest potężnym Państwem a Rosja liczy się tylko z siłą  - tak "Magazynie europejskim" w Programie I Polskiego Radia, Dr Małgorzata Bonikowska, partner zarządający THINKTANK, komentowała szczyt unijno-japoński w kontekście kryzysu ukraińskiego.  Europa powinna wobec kryzysu europejskiego zajmować jasne, wyraziste stanowisko. Konflikt ukraiński ma miejsce na wschodniej granicy Europy, to jest problem  przede wszystkim Europy.

Więcej

Polskie Radio

30.04.2014 r.

Emigranci, którzy wrócili lub wrócą z Wielkiej Brytanii zasilą polską mentalność przedsiębiorczością.

Polacy, którzy wyjechali do Wielkiej Brytanii, trafili anglosaskiej sfery, gdzie bardzo się ceni przedsiębiorczość. Zarówno finansowo, jak i społecznie. W długiej perspektywie wywrą oni pozytywny wpływ na polską mentalność i gospodarkę. Dr Małgorzata Bonikowska, partner zarządający THINKTANK, mówiła w Polskim Radiu o wpływie emigracji na polską gospodarkę.

Więcej

Polskie Radio

30.04.2014 r.

Co nam dało 10 lat w Unii: polscy przedsiębiorcy i rolnicy doganiają świat.

W Polsce dzięki wsparciu z unijnych funduszy wybudowano albo zmodernizowano od 2004 roku: 15 tys. km dróg, ponad 2 tys. km linii kolejowych, ponad 680 oczyszczalni ścieków, a do końca 2015 roku ma powstać 35 tys. km przewodów szerokopasmowego Internetu.

Więcej

Obserwator finansowy

20.03.2014 r.

Antczak, Deloitte: Polska może zyskać, jako stabilny kraj na Wschodzie

Inwestorzy zagraniczni w Polsce dają jasne sygnały niezadowolenia – uważają analitycy ośrodka ThinkTank. Rafał Antczak z Deloitte uważa jednak, że Polska może dziś pozyskać projekty, które inwestorzy planowali uruchomić jeszcze dalej na wschodzie Europy.
Więcej

POLSAT Biznes

20.03.2014 r.

Kryzys ukraiński poważnym testem dla Unii Europejskiej

Wspólna polityka wobec Rosji stanowi poważne wyzwanie dla pańśtw Unii - zauważa dr Małgorzata Bonikowska, partner zarządający THINKTANK - Być może przyszła pora, by dotychczasową politykę partnerstwa zastąpić radykalnym stanowiskiem politycznym. Jak się okazuje taka postawa ma realny wymiar gospodarczy

Więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności