Język:

CENTRUM INFORMACJI

Polskie Radio

26.05.2016 r.

Marka: Legia Warszawa.

Warszawska Legia w 2016 roku obchodzi stulecie swojego istnienia. – To marka, z której warszawiacy są niebywale dumni. Legia to nie tylko logo czy koszulki, ale też piłkarze, którzy sami są marką – podkreślała na naszej antenie Katarzyna Kozłowska. – Nowy stadion zintegrował warszawską społeczność. Przypomnijmy sobie, że jeszcze 10 lat temu na polskich stadionach dochodziło do kontrowersyjnych zachowań. Teraz na mecze przychodzą rodziny z dziećmi, ludzie piknikują na stadionie – wskazywała Katarzyna Kozłowska.

Więcej

TOK FM

23.05.2016 r.

Dużo regulacji blokuje innowacje.

Nasz ośrodek prowadzi w tym roku bilans 25 lat rozwijania się w Polsce sektora finansowego i rynku kapitałowego. Pretekstem do dyskusji – także o przyszłości jest rocznica otwarcia warszawskiej giełdy. Wśród wniosków na plan pierwszy wybija się konieczność zachowania równowagi pomiędzy regulowaniem a zaduszaniem sektora. System kontroli klasycznych instytucji finansowych w Polsce działa niezwykle restrykcyjnie. Mamy bardzo wyśrubowane warunki ich funkcjonowania, bo jak dostrzega się jakąś lukę w wąskim kawałku to wprowadza się regulację i obejmuje nią cały sektor. Jednocześnie, w Polsce dość dynamicznie rozwijają się zupełnie nowe zjawiska na rynku finansowym, firmy typu Vivus czy cinkciarz.pl. Nasuwa się pytanie, jaki będzie ich dalszy los i czy regulacje będą powoli obejmować także fin-tech. Co do zasady, regulacje są wprowadzane w interesie klienta i dają mu pewne poczucie bezpieczeństwa. Spełniły swoją rolę w Polsce w czasie światowego kryzysu, żaden bank u nas nie upadł. Z drugiej strony, nadmierna ilość regulacji blokuje innowacje. – powiedziała dr Małgorzata Bonikowska.

Więcej

TOK FM

16.05.2016 r.

Obchody 100-lecia Legii Warszawa.

Warszawa może być dumna z Legii. To coś więcej niż klub piłkarski czy drużyna. To jedna z niewielu dobrych, starych marek, które się utrwaliły. Warto takie marki wzmacniać i budować wokół nich dodatkowe wartości – powiedziała dr Małgorzata Bonikowska, prezes ośrodka THINKTANK w audycji EKG w Radiu TOK FM. Goście red. Macieja Glogowskiego gratulowali Legii Warszawa zdobycie mistrzostwa Polski Ekstraklasy oraz obchodów 100-lecia istnienia klubu.

Więcej

TOK FM

25.04.2016 r.

Potrzebna jest strategiczna wizja przyszłego rozwoju polskiej Giełdy.

W ośrodku THINKTANK prowadzimy projekt związany z 25-leciem rynku kapitałowego w Polsce i sytuacją na polskim rynku finansowym. Z naszych badań wynika m.in. , że inwestycje na giełdzie wciąż cieszą się w Polsce niewielką popularnością. Dominują tradycyjne sposoby lokowania kapitału, m.in. w nieruchomości. Brakuje także pomysłów, jaką funkcję ma ona pełnić w najbliższych latach i dekadach i kto ma na niej inwestować. - oceniła dr Małgorzata Bonikowska, Prezes ośrodka THINKTANK, w audycji "EKG" na antenie Radia TOK FM.

Więcej

TOK FM

17.03.2016 r.

Audycja EKG: O rankingu liderów miast przyszłości przygotowanym przez THINKTANK.

Podczas zorganizowanej 16 marca Sesji Dialogu "Miasta Przyszłości", ośrodek THINKTANK nagrodził liderów polskiej samorządności. W kontekście tego wydarzenia warto zastanowić się, jak wiele dzisiaj mówi się o rozwoju koncepcji "smart city", a jak mało o potrzebie inteligentnych liderów. Bez nich nie będzie inteligentnych miast - oceniła dr Małgorzata Bonikowska, Prezes ośrodka dialogu i analiz THINKTANK, w audycji "EKG" na antenie Radia TOK FM.

Więcej

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

09.03.2016 r.

Model biznesu społecznego wzbudza ogromne zainteresowanie w Unii Europejskiej.

Idea biznesu społecznego, czyli swoistego dwa w jednym, gdzie wypracowany w oparciu o mechanizmy biznesowe zysk służy rozwiązywaniu różnych problemów zdobywa na świecie coraz większą popularność. Biznesy społeczne są często tworzone przez międzynarodowe korporacje, ale także przez małe i średnie firmy oraz pojedyncze osoby - pisze Agnieszka Ostrowska, ekspert THINKTANK i kierownik projektów w CSM, w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Więcej

TOK FM

24.02.2016 r.

Audycja EKG: O Giełdzie Papierów Papierów Wartościowych w Warszawie.

Na GPW w Warszawie obserwujemy strategiczne zmiany. Istnieje wiele możliwych scenariuszy rozwoju - od przewidującego jej postępującą marginalizację do zakładającego rozwój bazujący na lokalnych, polskich zasobach. Realizacja drugiego scenariusza oznacza zmianę wizji funkcjonowania GPW. Do tej pory miała ona być największą giełdą Europy Środkowej, ale dzisiaj nie ma ku temu odpowiednich warunków - oceniła dr Małgorzata Bonikowska, Prezes ośrodka THINKTANK.

Więcej

TOK FM

08.02.2016 r.

Audycja EKG: Bilans i perspektywy sektora finansowego i rynku kapitałowego w Polsce.

Badania, które przeprowadziliśmy w ośrodku THINKTANK pokazały, że pomimo zawirowań dotyczących m.in. kredytów we frankach, 57 proc. Polaków dobrze ocenia instytucje finansowe. Najlepiej oceniono banki spółdzielcze, wysoko notowane były także firmy ubezpieczeniowe i banki państwowe. Najgorzej wypadły instytucje windykacyjne - stwierdziła dr Małgorzata Bonikowska, prezes ośrodka THINTKANK.

Więcej

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

29.01.2016 r.

Wierzymy wciąć, że będzie jak w banku

Niemal 60 proc. Polaków darzy zaufaniem sektor bankowy. Tylko kilka procent inwestuje na giełdzie - wynika z badania przeprowadzonego przez THINKTANK. W świetle ostatnich wydarzeń dotyczących np. kredytów frankowych czy dyskusji dotyczącej podatku bankowego część uczestników debaty THINKTANK na temat bilansu 25-lecia rynku finansowego w Polsce i jego perspektyw była zaskoczona wysoką oceną banków - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Więcej

Go India: Vibrant Gujarat

12.01.2015 r.

Ruszamy w Polsce z programem "Go India" – zapowiedział Janusz Piechociński podczas styczniowej wizyty w Ahmedabadzie, stolicy Gudżaratu.

Polska delegacja, w której składzie była m.in. dr Małgorzata Bonikowska, prezes CSM i partner w ośrodku THINKTANK, wzięła udział w międzynarodowej konferencji Vibrant Gujarat Summit, nazywanej "azjatyckim Davos". 

Więcej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie Polityka prywatności